Zavřít
Type at least 1 character to search
Zpět nahoru

ZRYCHLENÍ WEBU

Google mimo jiné miluje weby, které jsou rychlé. S tím co všechno je k načtení webu potřeba, jde o nelehký úkol. Aby se web zobrazil, prohlížeč musí načíst kód, stylování, scripty, fonty, obrázky, atd. Čím více toho web umí, tím je náročnější na velikost. Stejně tak v případě obrázků, čím více obrázků tím větší objem dat. Proto zrychlujeme weby převážně dvěma kroky, kdy každý z nich je pak rozkouskován do několika dalších krůčků. Když to zjednodušíme, tak by se dalo říct že zmenšíme velikost webu a optimalizujeme obrázky.

Optimalizace

V oblasti zrychlování webů se něco mění skoro stejně často jako v daňovém zákonu. Nás to ale baví a tak sledujeme co je nového, pročítáme články, recenze, zkušenosti. Děláme testy a dle výsledků se rozhodneme co, kde a jak používat.

Jak na to

K optimalizaci kódu používáme různých technik, v závislosti na tom co je potřeba optimalizovat, zrychlit, zmenšit, atd.. Na většinu nástrojů máme developerskou licenci a tak vám můžeme nabídnout nižší cenu. Kromě optimalizace kódu je ve většině případů potřeba zmenšení obrázků. Zde je cena dle počtu optimalizovaných obrázků. Na webu máte například deset obrázků, ale pro každý se generuje osm různých náhledových velikostí, takže ve finále je potřeba optimalizovat osmdesát obrázků. Mimo jiné je důležité, jak kompresi nastavíte a jak budete obrázky servírovat. My využíváme technologie WebP.

Chtěli byste rychlejší web?

Pokud potřebujete více informací, něco jsme ke každému kroku napsali.

Zrychlení pomocí cachovacího pluginu

O 47% rychlejší web

Vyplatí se to? Vrátí se vynaložené prostředky? Má smysl zrychlovat když funguje i tak? Ano, ano a ano. Za rychlí web vám dá Google body navíc a není jich málo. Můžete tak získát výhodu nad konkurencí, zlepšit si pozici ve vyhledávačích, nebo prostě jen zpříjemnit uživatelům procházení webu.

 

Potřebujete, aby se Váš web načítal rychleji? V následujících řádcích ve zkratce prozradím, jak toho dosáhnout a mít v průměru o 47% vyšší rychlost. To je docela dost, co říkáte.

 

Cachovací pluginy, fungují všechny podobně, ukládají data do mezipaměti, tím je odezva serveru rychlejší. Ve skutečnosti je to trochu komplikovanější a děje se mnoho menších optimalizací, které přesahují pouhé ukládání do mezipaměti. Pokud jste se někdy pokusili nakonfigurovat nějaký cachovací plugin, například W3 Total Cache, jistě si vybavíte kolik možných nastavení bylo možné udělat a že u každého druhého bylo nějaké upozornění.

 

Nejčastěji cachovací plugin, jakmile jej aktivujete, provádí těchto 5 věcí:

 • Ukládá do mezipaměti stránky (statická mezipaměť souboru HTML)
 • Ukládání do mezipaměti prohlížeče (na serveru Apache, je-li k dispozici na serveru)
 • Kompresi GZIP (na Apache, je-li k dispozici na serveru)
 • Podpora Cross-Origin webových písem (na Apache)
 • Detekce a podpora cizích pluginů, šablon a hostitelských prostředí

Dále můžete využít nastavení pro kontrolu těchto věcí:

 • Předběžné načítání mezipaměti – to vám pomůže vytvořit mezipaměť, aby váš web byl neustále rychlý.
 • Minifikace / zřetězení – to pomáhá zmenšit a kombinovat vaše soubory CSS / JS.
 • Odebrat řetězce dotazů ze statických zdrojů
 • Opožděné načítání – toto zpoždění načítání například obrázků nebo videí “pod zalomením”, dokud uživatel nezačne stránku posouvat dolů.
 • Odložení načítání JS
 • Zakázání emodži
 • Kombinujte soubory písem Google

K optimalizací výše zmíněného můžete použít kombinací bezplatných pluginů, jako je Cache Enabler, Autoptimize, WP-Optimize, WP-Disable, BJ Lazy Load, atd.

 

Vyjmenované pluginy jsou v základu zdarma, ale bude vás to stát neuvěřitelně mnoho času a výsledek většinou není takový jako když to zadáte někomu kdo se tím živý. Kromě toho, bezplatné pluginy nenabízejí například více možností předběžného načítání do mezipaměti, nebo pokročilá pravidla která poskytují větší flexibilitu. Optimalizace výkonu není snadná a je specifická, nelze použít jedno řešení u všech webů.

Zrychlení zmenšením obrázků

Komprese, nebo-li zmenšení obrázků

Správnou kompresí obrázků zkrátíte dobu načítání webu a tím zlepšíte své umístění ve vyhledávačích.

V začátcích internetu, jsme museli čekat na načtení stránek, zvláště těch s obrázky, čekat celou věčnost. Dnes, pokud se nám stránky nenačtou během sekund, ihned zadáváme novou URL adresu jako by bylo něco špatně. Optimalizací zobrazování se zvýší vaše šance na lepší umístění ve vyhledávači a udržíte pozornost návštěvníků vašich stránek.

Optimalizujte své obrázky, zlepšete výkon svých stránek a umístění při vyhledávání.

Optimalizace obrázků je vhodná pro všechny kteří nějaké obrázky na webu mají. Používáme osvědčené nástroje, které nám vyšli v testech z praktického užití jako nejlepší v poměru k náročnosti na nastavení, nebo v porovnání k ceně za výpočetní výkon při kompresi obrázků. Komprimace a optimalizace obrázků je celkem sofistikovaný proces, kdy je potřeba zachovat co nejvyšší kvalitu obrázku, ale ne na úkor jeho kvality. Naše postupy umožňují vytváření kvalitních obrázků díky vyspělé technologii komprimace, která zmenšuje velikost až o 90%.

Obrázky jsou nenahraditelné

Lidé se raději dívají na obrázky, než aby četli nějaký text. Takže nutnost obrázků na webu z pohledu ilustrace, nebo zaujmutí, je neoddiskutovatelná. Kromě optimalizace obrázků umíme i jejich cachování na CDN server. Na první pohled vypadá zmenšení obrázků jako jednoduchý krok, při hlubším pohledu ale zjistíte, že celý proces obsahuje hromadu funkcí. Vaše stránky jsou jako vaše dítě a navíc vám vydělávají peníze, tak se o ně starejte.

Optimalizujte své obrázky.

/Hodnocení

Co říkají majitelé webů které jsme optimalizovali?

Vyplatilo se

Nechtělo se nám utrácet za něco, pro nás těžce rozpoznatelného. Nechápeme proč je rozdíl ve dvou nebo šesti sekundách načítání webu. Ale věříme číslům a ty říkají, že po optimalizaci máme lepší pozice.

Otakar F.

Rychlejší načítání

Nesrovnatelné. Náš web měl při prvním měření téměř 8 MB a načítání trvalo více jak šest sekund. Po optimalizaci je web o více než polovinu rychlejší. Statistiky ukazují nárůst doby prohlížení webu.

Karel F.

Lepší výsledky

Mírné zrychlení jsem zaznamenal, ale i tak jsem pochyboval zda to za to stálo. Časem se to projevilo na lepších pozicích a tím pádem i výdělcích, takže rozhodně dobrá investice.

Jindřich L.

/Kolik to stojí

Ceník a objednávka

U optimalizace webu používáme různé techniky, nástroje a pluginy. Některé jsou placené a licence těchto nástrojů je na rok, vy ji máte zahrnutou ceně. Po uplynutí dvanácti měsíců můžete licenci prodloužit za cca 860 Kč (dle toho co bude potřeba):

U optimalizace obrázků si můžete vybrat zda chcete optimalizovat:

 • jednorázově – vhodné pro web který je hotový a další obrázky na něj nebudou vkládány,
 • na určité období – ideální pro weby kam je průběžně přidáván obsah. Obrázky se optimalizují automaticky, již při nahrávání do administrace.

Připomínáme, že pokud máte na webu deset obrázků, může to znamenat, že budete potřebovat optimalizaci pro osmdesát obrázků, protože ke každému se generuje několik náhledů (od jednotek po desítky).

 

Máte zájem o kompletní optimalizaci nebo jen o část?
Vyberte si co vám vyhovuje, v obou případech se o nic nestaráte, vše nastavíme.
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Optimalizace webu
Zrychlení webu pomocí různých nástrojů a pluginů.
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
 
 
0,-
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Zde si můžete prodloužit licenci k použitým pluginům
O další rok (celkem tedy na dva roky), nebo o dva (celkem tedy na tři roky).
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
 
 
0,-
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Optimalizace obrázků
Vyberte si z nabídky níže. Optimalizace jednorázová, nebo měsíční tarif.
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Vyberte si předpokládaný počet obrázků k jednorázové optimalizaci
Čím více obrázků, tím více ušetříte. Jde o jednorázovou optimalizaci, nikoliv měsíční tarif.
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Vyberte si
Tarif který vyhovuje vašim potřebám
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
 
 
0,-
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
 
 
0,-
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!
Cena:0CZK
Políčko je vyžadováno!
Políčko je vyžadováno!

/Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na další položky z naší nabídky …