Zavřít
Type at least 1 character to search
Zpět nahoru

MFA – MFÁčko

Internetové stránky děláme oficiálně od roku 2009. Když se podíváme na to jak se dělali weby tenkrát a kde je tvorba dnes, jde o rozdíl který nejde ani popsat. Přesto někteří zůstávají u designu a funkčnosti z doby kamenné, s komentářem „lidi už si na to zvykli“. Tak jako trendy, mění se i možnosti zobrazování na počítačích které používáme. Před nějakou dobou bylo nemyslitelné vybrat si ze stovek fontů k použití na webu, stejně tak nebylo možné jedním kliknutím změnit barvu nespočtu prvků v designu. Další kapitolou je například „responzivní“ web, nebo „retina ready“ design. Na podobná témata můžeme diskutovat nekonečně. Pojďme si ale říct, proč tak krkolomný název MFÁčko (vyslovovat můžete eM eF Áčko) a jak to celé vzniklo.

Co znamená MFA

MFA – Made for AdSense /Ads /Advertise /Affiliate

Volně přeloženo a zjednodušeně řečeno, vyrobeno za účelem výdělku. Takhle jednoduché to je.

  • Made for AdSense (vytvořeno pro reklamní systém Google AdSense)
  • Made for Ads (vytvořeno pro reklamu)
  • Made for Advertise (vytvořeno pro reklamu)
  • Made for Affiliate (vytvořeno pro provizní program)
  • MFA = MFÁčko

Zkratka MFA vznikla z původního anglického Made for AdSense (vytvořeno pro AdSense), jinými slovy, vytvořeno za účelem výdělku z reklam AdSense od společnosti Google. Více se dočtete například na Wikipedii. Někdy se MFA překládá také jako Made for Advertise (vytvořeno pro reklamu). Může se to zdát stejné jako v případě AdSense, ale zde nejde o propagaci zmíněného reklamního systému, ale například o přímý prodej reklamních ploch.

MFA by se v poslední době dalo přeložit také jako Made for Affiliate (vytvořeno pro provizní program), kde vlastník webu profituje na prodeji zboží, nebo služeb partnerů, kteří tento program nabízejí. Takže shrnuto podtrženo sečteno, MFÁčko = web který generuje zisky.

V minulosti se tak označovali weby, které cílili na určitá klíčová slova, většinou na ty dražší a vydělávali na reklamně, která byla na webu umístěna. Zdá se to prosté, ale aby jste mohli vydělávat na prokliku z reklam, museli jste web dostat minimálně na první stránku vyhledávání, ideálně na jednu z prvních tří pozic. Jiný postup tvorby webu byl pro Seznam.cz a jiný pro Google.com. Udělat web není složité, ale udělat ho tak, aby jste se s ním právě na tato místa dostali, to už chtělo široké spektrum znalostí, přehled o trendech a pečlivě studovat změny v algoritmu vyhledávačů.

 

Vznik MFÁčka

Jeden z nás, se právě MFA webům věnoval do té míry, že už nemusel pracovat a jen sledoval, jak lidi klikají na reklamy. Následně vytvořil stránku mfacko.cz, kde prodával některé ze svých projektů. S postupem času přišla chuť dělat něco hodnotnějšího, užitečnějšího a smysluplného. A protože ho kreativní proces při tvorbě webů naplňoval, začal nabízet své služby ostatním. Díky tomu že měl víc zakázek než mohl sám stihnout, přibral další zaměstnance (kteří se v minulosti také věnovali MFÁčkám) a vzniklo digitální studio MFÁčko.

 

Dnes nabízíme naše znalosti

K tvorbě webu přistupujeme s tím, že by vám měl vydělávat peníze. Buď tak, že návštěvníky zaujme vzhled, nebo obsah natolik, že u vás nakoupí, nebo tak, že díky jednoduchosti a přehlednosti webu pochopí co nabízíte a vaše služby si objedná. Tak či tak, kvalitní web má za cíl měnit návštěvníky v klienty, tedy vydělávat. Investované prostředky se nejen vrátí, ale hlavně postupem času násobně zhodnotí. Váš web je vaše vizitka, nepodceňujte obsah, fotky, nebo tak základní věc jako je doména. Na základě srozumitelnosti, přehlednosti a dalším aspektům, se návštěvník rozhoduje zda si to co nabízíte objedná. Web je reklama tomu, co propagujete, nabízíte, prodáváte. 

Do budoucna bychom chtěli nadále poskytovat služby v online prostředí, od tvorby webu, až k poskytování aplikací, které klientům šetří čas, peníze a pomáhají porážet konkurenci. Teď víte co je to MFÁčko a taky tušíte, kam se obrátit, až budete chtít na internetu vydělávat.